Юрій Восканян

це Юрій Восканян

Разом із гітаристом Юрієм Восканяном Woodstock Guitars створили харизматичну та стрімку гітару – Woodstock Firecaster GT40

За останні 10 років Юрій володів різними іменитими гітарами. Він спробував майже всі інструменти, на яких була зіграна класика світового року, блюзу та фанку, починаючи від 50-х років ХХ століття і до сьогодні. В нього з’явилась мрія створити справжню рок-н-рольну гітару, з якою можна сміливо записувати платинові альбоми та їздити в світові стадіонні турне.

Гітара, згідно із задумом автора,
мала відповідати певним  критеріям: 

Люди, що приходять до вас на концерти, в першу чергу приходять за емоціями та враженнями. А Firecaster GT40 саме і стає частиною цієї емоції. Після сотень умовних стратокастерів та інших гітар стандартних форм, що замилили очі як глядачам, так і музикантам, ця гітара робить wow-ефект та налаштовує на певне сприйняття музики. Навіть за межами сцени, якщо ви зазирнете в гітарний магазин, гарантуємо, що ця гітара буде першим, що ви побачите.

Слухачі слухачами, але правда – у тому, що ми завжди купуємо гітару в першу чергу для себе. Там, де для слухача не буде особливої різниці у звучанні двох інструментів, гітарист побачить цілу прірву, бо під час гри чуєш найдрібніші деталі. Тому важливою задачею було зробити таку гітару, яка дарувала би радість та відчуття ейфорії гітаристу. Адже нічого так не надихає на створення нової музики, як відчуття крутої гітари в руках. 

Усі ми знаємо про традиційно невирішувану задачу гітаризму: універсальні гітари, які підходять «для будь-яких стилів та напрямів», звучать безхарактерно. А занадто шалені інструменти придатні для вирішення вузьких музичних задач. Woodstock Firecaster GT40 покликана зламати цю несправедливість та парадоксально поєднувати індивідуальність та універсальність без шкоди для звучання гітари.
Гастрольний досвід змушує цінувати в інструментах простоту та надійність. Саме тому тут немає push/pull перемикачів, а якщо ви порвете струну на першій пісні, спокійно дограєте на гітарі весь виступ (якщо вистачить ваших здібностей), адже стрій гітари буде в нормі (великий привіт власникам гітар з tremolo, Bigsby та Floyd Rose :)) Також тут абсолютно навмисно використовується система кріплення грифу на болтах, що робить Woodstock Firecaster GT40 стійкою до перепадів погоди та впливу температур. Тобто в цій гітарі все зроблено так, що ви могли розслабитися та грати, не відволікаючись на багато дратуючих деталей.
Так-так, вам не почулося. При усіх вищезгаданих факторах, для нас важливо було врахувати, що гітаристи – люди досить консервативні. А перевірена десятиліттями гітарна класика несе у собі багато по-справжньому вдалих дизайнерських та технічних рішень, якими не варто нехтувати, якщо ви хочете зробити справді круту гітару. Тому при наявності індивідуальності та харизматичності, нам дуже хотілося, щоб кожен гітарист, взявши в руки Woodstock Firecaster GT40, прийняв її «як рідну», а не дивився, як на НЛО, що прагне зруйнувати непорушні гітарні устої.
Напевне, вам знайома ситуація, коли гітара добре звучить сама по собі, але коли ви починаєте запис у студії, то не можете домогтися потрібного окрасу звуку (наприклад, коли при записі гітара сипле верхніми частотами). Або, коли ви після запису разом зі звукорежисером довго та безуспішно намагаєтеся «посадити» гітару в мікс, але вона при цьому або надто виділяється, або її майже не чутно. Однією із задач було позбутися цих проблем при створенні Woodstock Firecaster GT40. Само собою, що успіх запису гітари залежить і від інших елементів – підсилювачів, мікрофонів і т.д. Але, якщо будуть проблеми з гітарою, ви не зможете виправити це навіть найбільш якісним обладнанням.
Ця гітара створювалася, як то кажуть, for fun. Крапка. Ви не зможете сумувати, коли цей інструмент у вас у руках. Навіть не намагайтеся.

Отже, визначивши цінності, які повинна нести в собі гітара,
ми почали її проектувати

За основу була взята форма Firebird, оскільки вона одним лише силуетом налаштовує вас на драйв і кураж.

Для створення форми Firebird компанія, що робила ці гітари у 60ті роки ХХ сторіччя, найняла автомобільного дизайнера, який успішно створював форми американських масл-карів того періоду. Це спрацювало, форма гітари вийшла стрімкою і впевненою, як круте спортивне авто.

Однак зараз все частіше ці гітари продаються в забарвленні дорогих меблів, що робить їх автомобільний дух ледь помітним. Автору дуже захотілося це виправити та повернути формі Firebird її гоночний характер. Тому, у пошуках натхнення, було переглянуто багато гоночних автомобілів, але найбільше враження створив сюжет про історію участі автомобілів Ford GT40 в легендарних гонках 24 години Ле-Мана в 1968 році. 

І хоча в основу дизайну гітари було покладено Firebird, не хотілося робити ще один клон цієї гітари. За технічно-звукову основу був взятий старий добрий Telecaster, як найбільш проста, надійна та рок-н-рольна гітара в історії. Деревина для майбутньої гітари була обрана така: вільха для корпусу, та клен – для грифу. 

Але й навіть цього здалося мало. Для того, щоб зовнішня харизма Woodstock Firecaster GT40 повністю відображалася у її звучанні, ми, надихнувшись semi-hollow гітарами 40х-50х років минулого століття, запозичили в них деякі конструктивні особливості для отримання більш об’ємного звучання. Так ми отримали корпус з цільним центральним брусом та «вухами» із пустотами в них, які додають звучанню Firecaster унікального тембру.

Тепер, коли Woodstock Firecaster GT40 втілена в життя, ми можемо назвати це конструктивне рішення найбільш ключовим у всьому процесі її створення.

В якості сполучної ланки між технічною та естетичною частиною Woodstock Firecaster GT40 в нековій позиції був встановлений міні-хамбакер від Firebird. В якості виробника електричної частини гітари була обрана компанія Lollar Pickups, яка вирізняється безкомпромісною якістю своїх звукознімачів: вони здатні розкрити потенціал будь-якої гітари на 200%, чудово передають характер звучання дерева, а також відмінно почувають себе в будь-якому міксі.

Також для Firecaster було підібрано класичний бридж Теле із сингловим звукознімачем, струни крізь корпус та традиційна металева панель із загальним регулятором тону, гучності та перемикачем звукознімачів.

Електрогітара Woodstock Firecaster GT40

Woodstock Firecaster GT40

Підводячи підсумок, можна сказати, що гітара вийшла такою, якою вона бачилася в найсміливіших фантазіях — красивою, потужною, особливою і пронизаною автомобільним духом. У нас вийшло повністю реалізувати всі 7 принципів,  які було задумано, і в процесі виробництва уникнути будь-яких компромісних рішень. 

Майстри Woodstock Guitars зрозуміли і відчули задум автора ідеї та відтворили цей інструмент у кожній дрібниці і тому форма гітари повністю відповідає її змісту, а звучить вона так само чудово, як і виглядає.

Мрійте!
Woodstock Guitars здатні втілювати
Ваші найсміливіші ідеї!